Salon keramike Alvos - Sve za kupatilo
Koje sve vrste bojlera danas postoje i kako ih razlikovati?

Koje sve vrste bojlera danas postoje i kako ih razlikovati?

Prilikom odabira bele tehnike za svoj enterijer, poželjno bi bilo da vodite računa o tome šta kupujete kao i da li uz aparate dobijate i garantni list koji je jako bitan u slučaju da dođe do nekog ozbiljnijeg kvara. Na taj način ćete se obezbediti kada su dodatni troškovi u pitanju. Svi proizvođači imaju svoje servisere koje po potrebi šalju na kućnu adresu kupca u slučaju da je je uređaj još u garanciji. Ukoliko je garancija istekla, samostalno ćete morati da angažujete majstora i tu uslugu platite. 

Bojleri spadaju u takvu vrstu bele tehnike koja se ne kvari baš toliko često. Ipak, veoma je važno da ih redovno čistite od kamenca koji se vremenom može nakupiti i izazvati oštećenje grejača. Na taj način ćete im zasigurno produžiti vek trajanja. Na tržištu danas možete pronaći širok asortiman bojlera koji se mogu koristiti za različite svrhe. 

Kuhinjski bojleri su vrlo praktični

Kada su bojleri za kuhinju u pitanju, danas možete pronaći najrazličitije modele, a najčešće se za ovu svrhu koriste se oni koji su manje zapremine (od 5 do 15 litara) dok se za kupatilo najčešće upotrebljavaju bojleri veće zapremine.  Bojler za kuhinju je manji i može stati u svaku kuhinju, bez prevelikog zauzimanja prostora. S obzirom da se radi o protočnim bojlerima to znači da se voda zagreva u trenutku njenog protoka. Grejač pomaže da se voda zagreje do najvećeg mogućeg nivoa, tako da uvek imate vruću vodu za pranje sudova. Ovakvi bojleri su vrlo ekonomični jer štede električnu energiju. Sa druge strane, omogućavaju relativno brzo zagrevanje vode u odnosu na druge vrste bojlera. 

Prohromski bojleri su savršen izbor za objekte veće kvadrature

Ovde se radi o bojlerima velike litraže koja može biti čak i od 500 litara, sa snagom grejača od 3 do 5 KW.  Prohromski bojleri mogu biti električni i kombinovani, u zavisnosti od toga za koju svrhu planirate da ih koristite.  S obzirom da se radi o bojlerima velike zapremine, ova vrsta bojlera se najčešće koristi u većim objektima poput ugostiteljskih koji funkcionišu po principu centralnog snabdevanja toplom vodom. Brojni hoteli kao i sportski objekti su najčešći korisnici prohromskih bojlera.

Koji su najbolji bojleri za kupatilo?

Kada birate model bojlera za kupatilo, trebali biste u obzir da uzmete sve članove porodice. Što je porodica veća, to znači da će vam za ovu namenu biti potreban bojler veće zapremine. Sa druge strane, morate da vodite i računa i o  tome koliko vam je kupatilo kako bi se bojler estetski lepo uklopio tj. kako ne bi štrčao od ostalih kupatilskih elemenata.  Ukoliko se vaša porodica sastoji od četiri člana, nikako ne biste smeli da izaberete bojler čija je zapremina manja od 80 litara kako bi potrebe za toplom vodom bile zadovoljene od strane svih ukućana. Danas na tržištu možete pronaći modele bojlera za kupatilo različitih proizvođača. Takođe, zbog samog prostora možete izabrati horizontalno ili vertikalno montiranje, opet u zavisnosti od toga kako vam je postavljena vodovodna instalacija.  Ukoliko ste u dilemi oko odabira bojlera, savetujemo vam da posetite sajt dobro poznate firme Alvos koja u svojoj ponudi ima bojlere najpoznatijih brendova. 

Kontaktirajte putem telefona        + 381 11 377 44 63 i naše ljubazno i stručno osoblje daće vam sve neophodne informacije. 

Kolačiće upotrebljavamo kako bi ova web stranica radila pravilno i kako bismo bili u stanju da vršimo dalja unapređenja stranice sa svrhom poboljšanja Vašeg korisničkog iskustva, kako bismo personalizovali sadržaj i oglase, omogućili značaj društvenih medija i analizirali promet. Nastavkom korišćenja naših stranica prihvatate upotrebu kolačića.
  • Obavezni
  • Trajni
  • Statistika
  • Marketing